املاک لواسان

لواسان در منابع و کتب تاریخی
لواسان در منابع و کتب تاریخی

املاک لواسان | آثار باستانی و ملی حومه شهر لواسان

آثار باستانی و ملی حومه شهر لواسان


در این مطلب از سایت املاک لواسان آثار باستانی و ملی حومه شهر لواسان را معرفی خواهیم نمود.

تپه باستانی جوهک

مربوط به سده‌های اولیه دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای کند واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۸۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

تپه باستانی سرقلعه

مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای لواسان بزرگ واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۶۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

تپه باستانی سوزگران

مربوط به هزاره ۳و۲ قبل از میلاد – دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای راحت آباد واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۸۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

تپه باستانی شیرتازه

مربوط به سده ۷ و ۸ ه. ق . است و در شهرستان شمیرانات، روستای کند علیا واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۸۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

تپه باستانی قلیان (فرنگیس)

مربوط به هزاره اول قبل از میلاد است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای کلان واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۶۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

مسجد قدیمی امام حسن عسکری لواسان بزرگ

مربوط به سده۵ و ۶ ه. ق . است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای لواسان بزرگ واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۶۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این مسجد به دستور حسن بن زید هنگام دعوت مردم لواسانات به اسلام و مذهب تشیع توسط فردی بنام یحیی ساخته شده که نبیره های بانی این بنا پس از قرن ها همچنان متولی آن هستند و نام مسجد به مرور زمان با تغییر مذهب مردم از زیدیه به اثنی عشریه از مسجد امام حسن بن زید به مسجد امام حسن عسکری تغییر پیدا کرده است. اعتقاد مردم بومی این روستا نسبت به ساخت مسجد توسط شخص امام حسن عسکری موجب شده در سالروز شهادت آن امام بزرگوار هزاران نفر از اقصی نقاط کشور برای زیارت به این منطقه بیایند.

 

تپه باستانی مرغی

مربوط به سده۵ و ۶ ه. ق . است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای راحت آباد واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۸۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

تپه باستانی کلابد

مربوط به هزاره دوم و اول است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای راحت آباد واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۸۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

تپه‌های باستانی گوشواره

مربوط به سده۴ و ۵ ه. ق . است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای گوشواره واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره  ثبت ۱۰۳۸۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

محوطه باستانی استپه سومه وار

در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای نیکنام ده واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره  ثبت ۱۰۳۶۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

قلعه امامه

مربوط به دوره زیاریان به بعد است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات ، روستای امامه واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۰ مهر ۱۳۸۰ با شماره  ثبت ۳۹۷۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

قلعه سر بند یاساکا

مربوط به قرن۲و۳ ه. ق . تا دوره صفوی است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای افجه واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۷۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

حمام راحت‌آباد

مربوط به دوره صفوی – دوره قاجار است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای راحت آباد واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۸۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .

 

حمام روستای افجه

مربوط به دوره صفوی -اوایل دوره قاجار است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای افجه واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۷۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

گورستان گبری خرسنگ یا پرسنگ

مربوط به هزاره ۲و ۱ تا اواخر دوره صفوی است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای لواسان بزرگ واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۵۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

کاروانسرای چشمه دو برار

مربوط به دوره صفوی است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، روستای لواسان بزرگ واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۵۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 
املاک لواسان از معتبرترین مشاور املاک لواسان میباشد که از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را به صورت تخصصی در خرید و فروش ویلا در لواسان و خرید و فروش زمین و آپارتمان در لواسان شروع کرده و در حال حاضر با تعداد زیادی پیشنهاد خرید و فروش ملک در لواسان و حتی معاوضه باغ ویلا زمین و آپارتمان در لواسان آماده خدمات رسانی به هموطنان عزیزمان میباشد.

مدیریت و پرسنل  املاک لواسان تمام تلاش خود را برای انجام معامله ملک ی منصفانه و خداپسندانه با تلاش برای حفظ حقوق خریدار ملک و فروشنده ملک مینمایند و تعهد میدهند که در این راستا از هیچ کوششی دریغ ننمایند .

برای سپردن موارد خرید و فروش ملک در لواسان کوچک و بزرگ فشم نیکنامده شمشک آبسرد چهارباغ و کلیه نواحی لواسان میتوانید با املاک لواسان در ارتباط باشید . .

املاک لواسان

درباره‌ی پشتیبان لاین استور مداحی

همچنین ببینید

زمین و ویلا لواسان

املاک لواسان | احمدآباد لواسان

احمدآباد لواسان احمدآباد یکی از محله‌های شهر لواسان است. این محله در دو کیلومتری جنوب غربی محله گلندوک شهر لواسان …

۳ نظر

 1. مرسی املاک لواسان
  عالی بود خرید ملک در این منطقه عالیه

 2. محسن دایی زاده

  سلام به مشاورین املاک لواسان
  املاک لواسان فقط در لواسان فعالیت داره یا در تهران هم فعالیت داره

 3. ممنون از سایت املاک لواسان
  واقعا لواسان هم آثار باستانی زیادی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *