املاک لواسان

لواسان در منابع و کتب تاریخی
لواسان در منابع و کتب تاریخی

املاک لواسان | آثار باستانی و ملی شهر لواسان

آثار باستانی و ملی شهر لواسان


در این مطلب از سایت املاک لواسان آثار باستانی و ملی شهر لواسان را معرفی خواهیم نمود.

 

 

تپه‌حصارک لواسان

مربوط به هزاره ۵ تا دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در محله گلندوک شهر لواسان واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۵ با شماره ثبت ۱۷۱۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این تپه به تپه جاج نیز معروف بوده و قلعه ای در آن بوده که برای محافظت از شهر باستانی جاج ساخته شده بود.

 

خانه نظام‌السلطان و درخت چنارک

مربوط به دوره قاجار است و در لواسانات، شهر لواسان ، محله گلندوک، واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۷۷ با شماره ثبت ۲۱۳۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

قلعه باستانی باغ دره

مربوط به دوره هخامنشی – دوره ساسانیان است و در لواسان، شمال محله ناران واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۷۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

حمام محله ناران

مربوط به دوره صفوی است و در لواسان، محله ناران واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۷۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .

 

امامزاده عبدالله

از نوادگان (نتیجه) امام موسی الکاظم علیه السلام است که در قرون اولیه اسلامی از مدینه به ایران مهاجرت کرد و در ایران درگذشت.

ساختمان مقبره این امامزاده در شهر لواسان، بلوار امام خمینی، گورستان محله قدیمی جائیج واقع شده و قسمتی از صحن خارجی آن به مزار (سه شهید :شهید منصور راکی شهید حسن جمشید گرجی وشهید مسعود جمشیدی ) و گورستان جائیچ اختصاص داده شده که در مجاورت مسجدالنبی جائیج قرار گرفته‌ است.

این بنا در فهرست آثار تاریخی سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده و در سالهای اخیر تحت نظر کارشناسان آن سازمان مورد مرمت و باز سازی قرار گرفته‌است.

 

امامزاده فضلعلی

مربوط به سده ۷ و ۸ ه. ق . است و در محله ناران شهر لواسان مرکز بخش لواسانات شهرستان شمیرانات استان تهران ایران واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۷۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

امامزاده پیرعطا

کوشک علی کامه دیلمی از سرداران آل بویه

 

حمام محله سبو کوچک

مربوط به اوایل دوره قاجار است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، شهر لواسان، محله سبو کوچک واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۶۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

محوطه باستانی سر قبر تاج الدین

مربوط به هزاره اول است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، شهر لواسان، محله سبو کوچک واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۷۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

تپه باستانی ناظم آباد

مربوط به پیش از اسلام است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات ، شهر لواسان ، محله ناظم آّباد مجاور محله سبو بزرگ واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۷۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

تپه و عمارت باستانی تنگل خانه

مربوط به دوران‌های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان شمیرانات، بخش لواسانات، شهر لواسان واقع شده و این اثر در تاریخ ۱ مهر ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۱۰۳۶۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

تپه باستانی شهروا (شهرآباد) در محله نجارکلای پایین

تپه شورکاب در ضلع شمالی شورکاب و در جنوب محله باستی واقع می‌باشد.

 
املاک لواسان از معتبرترین مشاور املاک لواسان میباشد که از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را به صورت تخصصی در خرید و فروش ویلا در لواسان و خرید و فروش زمین و آپارتمان در لواسان شروع کرده و در حال حاضر با تعداد زیادی پیشنهاد خرید و فروش ملک در لواسان و حتی معاوضه باغ ویلا زمین و آپارتمان در لواسان آماده خدمات رسانی به هموطنان عزیزمان میباشد.

مدیریت و پرسنل  املاک لواسان تمام تلاش خود را برای انجام معامله ملک ی منصفانه و خداپسندانه با تلاش برای حفظ حقوق خریدار ملک و فروشنده ملک مینمایند و تعهد میدهند که در این راستا از هیچ کوششی دریغ ننمایند .

برای سپردن موارد خرید و فروش ملک در لواسان کوچک و بزرگ فشم نیکنامده شمشک آبسرد چهارباغ و کلیه نواحی لواسان میتوانید با املاک لواسان در ارتباط باشید . .

املاک لواسان

درباره‌ی پشتیبان لاین استور مداحی

همچنین ببینید

زمین و ویلا لواسان

املاک لواسان | احمدآباد لواسان

احمدآباد لواسان احمدآباد یکی از محله‌های شهر لواسان است. این محله در دو کیلومتری جنوب غربی محله گلندوک شهر لواسان …

۶ نظر

 1. یکی از بهترین و دوست داشتنی مکانها در ایران

 2. بخوام برم امامزاده عبدالله چطور باید برم

 3. حسام الدین جهانگیر

  چه عالی که جایی به نام لواسان چنین آثار باستانی داره
  درود به دوستانی چون شما املاک لواسان که این مطالب رو ارائه میدین تا مردم با این مکان ها آشنا بشن
  اگر عکس هم بتونین بزارین خیلی عالی میشه مخصوصا فیلم

 4. عالیه که در لواسان که جزو کوچکی از ایران هست این چنین آثار باستانی و ملی داریم
  ممنون و تشکر از املاک لواسان
  بشه بیام ی روز از لواسان ملک یا ویلا بخرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *