املاک لواسان

جائیج لواسان - املاک لواسان
جائیج لواسان - املاک لواسان

املاک لواسان | جائیج لواسان

جائیج لواسان


در این مطلب از سایت املاک لواسان می پردازیم به محله جائیج لواسان 

 

 

جائیج یا جاییج یکی از محله‌های شهر لواسان در استان تهران است که در گذشته و تا پیش از تأسیس شهرداری لواسان ، یکی از آبادیهای لواسان کوچک بود که به همراه سایر محله ها در سال ۱۳۴۹ در شهر لواسان ادغام گردید. این محله همان آبادی است که نام رودخانه جاجرود از آن گرفته شده است. جائیج که بسیاری آن را جاج می نامند، از محله های بسیار قدیمی لواسان است. این محله در جنوب غربی محله گلندوک و متصل به آن و در کنار بلوار امام خمینی لواسان و در شمال رودخانه جاجرود واقع است.

باغهای محله جائیج از آب قنات و رودخانه کندرود (لوارک)  مشروب میشود و در گذشته ۵ هکتار کشتزار گندم و ۱ هکتار کشتزار جو و ۱ هکتار باغ و قلمستان داشته و محصولش گندم و جو و لوبیا و میوه‌اش سیب و آلبالو بوده که با رشد شهرسازی و شهرنشینی بسیاری از آن باغات و مزارع تبدیل به ویلاها و ساختمان های جدیدالاحداث شده است که از جمله آن شهرک سپاه ، شهرک آزادگان (مخابرات) و شهرک پرواز لواسان است.

 

در این محله زیارتگاهی به نام امامزاده عبدالله وجود دارد که هر ساله بسیاری از مراسم مذهبی از جمله گردهمایی همه دسته جات عزاداری محله های شهر لواسان در ظهر روز عاشورا در صحن اطراف آن که گورستانی قدیمی است، برگزار می گردد. این امامزاده به همراه امامزاده فضلعلی ناران لواسان مقدس ترین مکانهای شهر لواسان محسوب می گردند.

 

امامزاده عبدالله جاییج لواسان - املاک لواسان
امامزاده عبدالله جاییج لواسان – املاک لواسان

 

برخی از مردم جاج را با چاچ که شهری باستانی در فرارودان (آسیای میانه) بوده و در آن کمان های جنگی ممتازی ساخته می شده و در شاهنامه نیز از آن نام برده شده اشتباه می گیرند. لازم به ذکر است که چاچ همان شهر تاشکند پایتخت ازبکستان می باشد که در کتب قدیمی کمان مرغوبش معروف بوده است.

جائیج محله کهنه و باستانی است و در عهود قدیمه آبادتر و مهمتر از دیگر نقاط لواسان بوده است، چنانکه نام رودخانه جاجرود به نام این آبادی است و از آن مشتق شده است. در کتاب طرائق الحقائق مذکور است که سه دانگ جائیج وقف مدرسه صدر است که از مدارس مشهور طهران است.

 
املاک لواسان از معتبرترین مشاور املاک لواسان میباشد که از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را به صورت تخصصی در خرید و فروش ویلا در لواسان و خرید و فروش زمین و آپارتمان در لواسان شروع کرده و در حال حاضر با تعداد زیادی پیشنهاد خرید و فروش ملک در لواسان و حتی معاوضه باغ ویلا زمین و آپارتمان در لواسان آماده خدمات رسانی به هموطنان عزیزمان میباشد.

مدیریت و پرسنل  املاک لواسان تمام تلاش خود را برای انجام معامله ملک ی منصفانه و خداپسندانه با تلاش برای حفظ حقوق خریدار ملک و فروشنده ملک مینمایند و تعهد میدهند که در این راستا از هیچ کوششی دریغ ننمایند .

برای سپردن موارد خرید و فروش ملک در لواسان کوچک و بزرگ فشم نیکنامده شمشک آبسرد چهارباغ و کلیه نواحی لواسان میتوانید با املاک لواسان در ارتباط باشید . .

املاک لواسان

درباره‌ی پشتیبان لاین استور مداحی

همچنین ببینید

باغ دره لواسان|املاک لواسان

املاک لواسان | باغ دره لواسان

باغ دره لواسان| املاک لواسان در این مطلب از سایت املاک لواسان می پردازیم به …

۴ نظر

 1. سلام سایت بسیار خوبی دارید سپاس فراوان

 2. جائیج؟؟!! چه اسم عجیبی تا حالا نشنیده بودم

  • املاک لواسان :
   همینطور که میدونید کشور عزیزمان ایران یکی از بزرگترین کشورهای جهانه و با قوم و گویش های متفاوت
   دور از انتظار نیست که بعضی از مناطق، محله ها ، مکان ها و حتی شهرها رو تا حالا نشنیده باشیم
   برخلاف اینکه لواسان برای خیلی ها نام آشنایی باشه اما نام محله های لواسان برای خیلی ها نام آشنا نیست
   ممنونیم که نظر خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید
   اگر در مورد خرید و فروش زمین ملک ویلا و … سوال یا نیاز به مشاوره داشتید با مشاورین املاک لواسان در تماس شوید
   تماس با املاک لواسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *